Kréta E-napló belépési segédlet

Tisztelt Szülők, diákok!

Az alábbiakban olvashattok arról, hogyan lépjünk be első alkalommal a Kréta E-naplóba.
A belépési felületet ezen a linken éritek el:
https://klik031882001.e-kreta.hu/Adminisztracio/Login

Minden esetben ellenőrizzük le az OM azonosító helyességét, hiszen csak a saját intézményi felületre van jogosultságunk bejelentkezni. (OM 031882)
Felhasználónévként gyermekünk oktatási azonosítóját kell begépelnünk, ami egy 11 karakterből álló szám, amit az iskola által kiállított belépési adatokat tartalmazó lapon találtok. Jelszóként pedig a gyermek születési dátumát kell begépelni a megadott formában, kötőjelekkel együtt!

Fontos, hogy ne kérjünk a felületen gondviselői jelszót, mert ebben az esetben, csak korlátozott hozzáférésünk lesz gyermekünk felületéhez!
Természetesen már mobil applikáción is elérhető az E-kréta, ahol a bejelentkezés menete megegyezik a számítógépen történő bejelentkezéssel.

Abban az esetben, ha minden gyermekünk iskoláskorú, e-napló felületüket együtt is kezelhetjük az applikációban a profilváltás menüponttal.

Az E-kréta tudásbázis teljeskörű tájékoztatást nyújt a rendszerrel kapcsolatban:
https://tudasbazis.ekreta.hu/

Bekezdésformázás

Az alábbi szöveget másold be egy üres Word dokumentumba, végezd el a szöveg módosításait, majd mentést követően, töltsd vissza kérlek ide az oldalra! Jó munkát kívánok!

Star Wars – minden színésznek van digitális mása
A Lucasfilm felkészült, így ha bárki bármilyen okból nem tudja vállalni a forgatást, a probléma viszonylag könnyen megoldható. A Zsivány Egyesben mind Leila mind Tarkinegy az eredeti trilógiához hasonló mása jelent meg. Vitatható, mennyire sikerült jól és hitelesen újraalkotni őket. A technológia viszont fejlődik, és már Az utolsó jedikbenis használták olyan jeleneteknél, amiket vagy túl költséges, vagy egyenesen lehetetlen lett volna valódi a színésszel leforgatni. Ilyen volt például az, amikor Carrie Fisher kirepül az űrbe – a színésznő még élt, amikor ezt felvették, de az egyik pillanatban még őt, egy másikban már virtuális énjét látjuk, és ez váltakozik a közeli és távoli jeleneteknél. A felvételhez kaszkadőröket hívtak segítségül. Ben Morris, a virtuális effektekért felelős vezető a napokban elárulta, minden színész jelenlegi és fiatalkori önmagának digitális klónja félre van téve a Lucasfilm adatbázisában, hátha valamilyen oknál fogva szükség lesz rájuk. A karaktereket más színészek keltik életre, de a vásznon már az eredetieket látjuk. Ez egyébként az újraforgatásoknál is hasznos lehet.

A beillesztendő képet innen töltheted le: kép

Minta:

 

Karakterformázás 12.10.

Másold ki egy üres Word dokumentumba az alábbi szöveget és végezd el a módosításokat. A saját meghajtóra való mentést követően, töltsd ide vissza! Jó munkát!

A gót stílus eredetileg becsmérlő kifejezés volt, egyenértékű a barbárral, sőt némettel azok előtt, akik számára a klasszikus görög művészet volt a mérvadó. Az értékelés csak a 19. század folyamán változott meg, többek közt a német nemzeti romantika hatására. Időben nehéz elhatárolni, mert Franciaország központi területén, az Ile-de-France-ban (il-dö-fransz) már a 12. század végétől kezdve épültek a katedrálisok – Sant-Denis (szendöni), Reims (reinsz), Chartres (sártr), Amiens (amien), a párizsi Notre-Dame (notrdám) -, amikor Európa többi részén még javában virágzott a romantika.

Feladatok a teljes szövegre:

igazítás – sorkizárt, betűtípus: Bodoni MT, méret 16

becsmérlő – dupla aláhúzás
barbárral – félkövér
némettel – zöld, félkövér
klasszikus görög – dölt, süllyesztett (speciális menü/pozíció à süllyesztett, mértéke 2pt)
19. század – kék, dölt
német nemzeti romantika – kiemelés, szürke
Franciaország – Bauhaus betűtípus, félkövér, 16 pontos méret
Ile-de-France-ban, Sant – Denis – effektus, árnyékolt
il-dö-fransz – áthúzott
Chartres – Arial rounde betűtípus, 16-os méret, nagybetűs
Amiens – ritkított, mértéke 4
Notre-Dame – zöld, emelt, mértéke 4 (speciális menü/pozíció)
Európa – Algerian betűtípus, 16-os méret

Minta: